Sexting - ano, či ne?

Ahoj Sally,

jaký máš názor na sextování? Někdy nevím, jak mám reagovat, když mi nová známost začne posílat eroticky laděné zprávy. Popravdě mi to není moc příjemné, ale nechci působit upjatě. Je nějaká elegantní cesta, jak si s tím poradit?k nepříčetnosti.Dana (30)

Drahá Dano,na tvou otázku mám velmi jednoduchou odpověď: Nenuť se do ničeho, co ti není příjemné a co ti není vlastní. A co si já osobně myslím o sextování? Inu ono je něco jiného vyměňovat si erotické zprávy s partnerem, s nímž si chceš trochu okořenit intimní život a něco jiného je dělat to s člověkem, kterého sotva znáš.

Pokud ti posílá sexuálně laděné zprávy někdo, s kým ses ještě ani neviděla, pak bych se měla hodně na pozoru. Když někdo až příliš rychle začíná s tímto typem konverzace, v podstatě ti sděluje, jaké má s tebou úmysly - rozhodně to nebude vážný vztah. Muž, který ženu respektuje, si v počátcích známosti nedovolí posílat erotické zprávy.

Jestli to udělá, testuje ji a doufá, že bude naladěna na stejnou strunu. Odtud už není daleko k přímé nabídce na sex a na takzvané přátelství s benefity - vztah založený pouze na sexu. Zda je taková dohoda mezi mužem a ženou opravdu výhodná, to už je téma na samostatný článek.

Pokud se mě tedy ptáš, jak máš reagovat na to, když ti nějaký nový objev začne posílat erotické zprávy, má jasná rada zní: ignoruj je. Jestli se ti dotyčný líbí opravu hodně, pak mu můžeš dát velmi jasně najevo, že nejsi typ ženy, která s ním bude tímto způsobem komunikovat. Velmi záhy pak zjistíš, jak si u něj stojíš. Buď s tím okamžitě přestane a bude se snažit napravit si u tebe reputaci - to pokud má o tebe opravdový zájem a uvědomí si, že máš úroveň - nebo to bude zkoušet znovu, anebo půjde o dům dál, protože mu bude jasné, že tudy rychlá cesta k sexu nevede.

Když mi například jeden muž po docela hezkém prvním rande začal psát věci typu: Rád pracuju na zahradě. Mám silné ruce, ty máš určitě ráda, když má chlap velké, silné a šikovné ruce, viď? To bys nevěřila, co s nimi všechno umím… a nejen na zahradě… Na to jsem mu odpověděla: Ok, tak dobrou noc :). Velmi rychle mu to docvaklo a poslal mi usměvavého smajlíka s přáním sladkých snů. Od té doby už jsme si napsali možná jen dvakrát. Proč? Protože bylo jasné, že dotyčný pán hledal milenku, zatímco já partnera. Zkusil to, já na to nepřistoupila a oba jsme měli jasno. Takže milá Dano, muži si k tobě dovolí jen to, co jim dovolíš ty sama. Nechceš-li být pouze kamarádkou na sex, pak ti sexting s novou známostí rozhodně nedoporučuji.

Hodně štěstí v lásce přeje Sally!