Jak dlouho si psát před první schůzkou?

 Ahoj Sally,na internetových seznamkách řeším stále jeden a ten samý problém: po jaké době od prvního kontaktu je vhodné se sejít a kdy je na to ještě příliš brzy? Přiznám se, že mě odrazují takové ty agresivní nabídky, kdy se se mnou muž chce sejít už po prvním vzkazu. Možná jsem moc opatrná, ale nepůsobí to na mě dobře. Na druhou stranu mi vadí i muži, kteří jsou schopni si se mnou celé týdny jen psát bez toho, aby navrhli schůzku. To mě doslova vytáčí k nepříčetnosti.Anička (27)

Milá Aničko,předně ti děkujeme za celý tým MyDejt za skvělou otázku. Tohle je totiž něco, s čím si na internetu lámou hlavu nejen ženy, ale i muži. Zatímco ženy se občas podivují nad tím, proč je onen muž ještě nikam nepozval, muži si mnohdy nedokážou dodat kuráž a čekají, že je žena tak trochu pošťouchne nebo schůzku dokonce navrhne sama. Každému navíc vyhovuje něco jiného. Tebe třeba odpuzuje asertivnější muž, jiné ženě může naopak imponovat.

Znám klientku, které muž ze seznamky několik týdnů psal jen „Ahoj, jaký jsi měla den? Jaký máš večer?“ Občas si chatovali déle a padlo i něco o společných akcích. On sám ale nikdy schůzku nenavrhl. Nakonec jí to začalo tak štvát, že mu jednoho dne zkrátka už neodepsala. Udělala dobře? To už se asi nedozví, ale pravdou je, že chyba byla na obou stranách. Já vždy ženám doporučuji, aby samy muže na rande nezvaly, ale hodily takzvaně rukavici ve stylu: „Příští týden budou na Kampě Francouzské trhy, zajdu si tam pro nějaké dobré víno a sýry. Nechceš se tam jít taky mrknout?“