1.Nedostatek kavalírství

Že vám chování gentlemana v dnešní době emancipace přijde zbytečné? Tahle mylná představa je jedním z nejčastějších prohřešků, za které u žen ztrácíte body. Nemusíte ženě zrovna odsouvat židli a vstávat, když odchází na toaletu, ale pomůžete-li jí do kabátu, otevřete dveře nebo jí nabídnete doprovod k autu či k metru, rozhodně tím u ní stoupnete v ceně.

2. Hovory o tom, co je příliš drahé a kde se dá dobře ušetřit

Tohle už je snad hotový folklór prvních schůzek a setkává se s ním každá žena. Některé to přejdou lépe, jiné to odradí a doslova znechutí. Muži mají zřejmě pocit, že když dají najevo, jak dobře umí hospodařit se svými financemi, získají si u žen větší sympatie. Naneštěstí je to přesně naopak. Ve chvíli, kdy totiž ženě, kterou si teprve namlouváte, začnete barvitě líčit, že sice každý rok jezdíte na skvělé dovolené, ale rozhodně tam nehodláte nic utrácet, protože je tam všechno táááák drahé! A proto si vozíte

veškeré jídlo sebou, si totiž dotyčná představí, jak by asi taková dovolená s vámi vypadala. Namísto romantické snídaně v místní kavárničce by si asi někde pod stanem nebo v pronajatém apartmánu mazala paštiku na českou šumavu, na oběd by se musela spokojit s obloženou bagetou se salámem, kterou by si asi musela předtím připravit a místo romantické večeře by v kastrolu ohřívala polévku ze sáčku nebo lečo z konzervy. Proč ne? Taková je realita, ženy ji moc dobře znají a klidně ji později s milovaným mužem budou sdílet. Proč by se o tom ale měly bavit už na první schůzce? Nechte je alespoň v době dvoření snít a buďte jejich princem z pohádky! Nemusíte být skrblíci, abyste poznámkami o tom, kde chodíte co shánět levněji, ženu odradili. Zapamatujte si proto: Hovory o šetření jsou na první schůzce tabu!