Máte profil na seznamce? Experti radí, v čem děláte chybu!

Nedávný americký průzkum ukázal, že 43 % žen a 33 % mužů se zamilují do někoho, kdo je zpočátku vůbec nepřitahoval. To v podstatě jen dokazuje, že je sice skvělé, když máte nastavená kritéria a parametry, ale musíte s nimi také umět flexibilně pracovat. A jaké jsou největší chyby, kterých se lidé dopouštějí při vytváření svých profilů na online seznamkách?

Příliš mnoho, nebo příliš málo

Americká profilová specialistka Devyn Simone často u online profilů vidí, že především ženy se buď odhalují příliš, nebo naopak vůbec. Týká se to jak oblečení, tak samotné prezentace. „Ženy se zbytečně moc obnažují,“ říká expertka. A její kolega z pořadu Láska na první kliknutí, známý stylista Clinton Kelly, tato slova jen potvrzuje: „Podle mne je velkou chybou, že spousta žen až moc ukazuje svůj výstřih a předvádí svá prsa. V takové chvíli si chlap řekne: Tak fajn, máš prsa, ale proč je ukazuješ na každé fotce? Ničím jiným se předvést neumíš?“

Podle Kellyho si ženy vůbec neuvědomují, jak velkou moc ve svém výstřihu mají. „Ano, muži milují ženská ňadra! Šílí po nich! Ale ženy se musí naučit využít jejich moc ve správný okamžik. Neměly by je ukazovat jen tak a komukoliv. Ať se muž snaží, aby něco zahlédl!“ radí stylista. Doporučujeme nechat si vždy zhotovit alespoň jednu nebo dvě profesionální portrétové fotografie. Seznamovací agentura MyDejt.com nabízí například v rámci členství Exclusive Gold služby profesionálního fotografa, který se postará o to, abyste na svém profilu dokonale vynikli.  Tuto službu si můžete objednat i jako jednorázový balíček k jakémukoliv členství.Neméně důležitá je ale i síla slov. Podle Devyn Simone lidé v profilu o sobě napíšou buď strašně málo a zaměří se jen na jednu oblast svého života (koníčky, práce, láska ke zvířatům…) nebo naopak do profilu vylíčí celý svůj životní příběh. Pár vět, ve kterých vystihnete vše podstatné ze všech zákoutí vašeho života, úplně stačí.

Nemáte svou image pod kontrolou

„Jakmile máte pod kontrolou svou image, pak máte pod kontrolou úplně všechno,“ říká Clinton Kelly. „V dnešním světě je to vše o sebeprezentaci a o tom, jak dobře se umíte prodat. Musíte se na internetu „prodat“ tak, aby si váskoupil partner, jakého chcete.Zároveň ale za svůj profil musíte nést nějakou zodpovědnost. Týká se to vašeho chování a vyjadřování, protože jedině pokud to děláte dobře, přitáhnete k sobě člověka, po jakém toužíte. Medvědí službu vám mohou udělat například vaše „vtipné“ statusy na zdi. Posty typu: „Moje kočka dnes opravdu hrozně prdí,“ nejsou asi dvakrát lákavé. Když si to někdo přečte, okamžitě si představí, jak to asi u vás doma „hezky“ voní.