Naučte se číst řeč jejího těla: Má o vás zájem?

Neuspěli jste u ženy, kterou jste se navíc dlouho odhodlávali oslovit? Nenechte se odradit. Možná jste jen špatně odhadli řeč jejího těla. Věnujte pozornost tomu, co vám žena „říká“ i beze slov. Znamení jejího zájmu či nezájmu můžete rozeznat i bez jediného slova. Tady jsou ty nejzřetelnější:

1. Kradmý pohled úkosem

Jedním z jasných znamení zájmu je takzvaný kradmý pohled úkosem. První „kradmý“ pohled zkoumá, jestli vůbec stojíte za další. Druhým takovým pohledem už si žena ověřuje, zda se jí líbí to, co poprvé zahlédla koutkem oka. Pokud vám věnuje i třetí pohled, pak už vážně zvažuje, jestli s vámi vůbec bude mluvit, až ji oslovíte.

2. Opakovaně si vás prohlíží

Nejen ženy, ale i muži se pohledem vrací k objektu svého zájmu, ale pouze na společensky přijatelnou dobu. Ověřují si to, co viděli, když na vás pokradmu házely očka. Čím častěji se na vás dívají, tím větší je jejich zájem. Stejně jako v prvním případě si vás ještě stále „prověřují“.

3. Zamkne váš pohled

Pokud se na vás žena dívá tak dlouho, dokud nezachytí váš pohled, je to další znamení zájmu. V té chvíli váš pohled takzvaně na krátkou chvíli zamkne. Způsob jakým ženy takový pohled přeruší je klíčový: Pokud sklopí zrak poté, co se vaše oči setkaly, namísto toho, aby zrak jen odvrátila stranou, pak se nemusíte obávat, že až ji oslovíte, dá vám košem. Toto znamení zájmu ženy o vaši osobu je naprosto zřejmé. Pánové, pokud jste již objektem jejího zájmu, usmějte se na ni a jemně pokývejte hlavou, dáváte jí tím najevo, že o ní víte.

4. Upravuje se a narovnává

Pakliže si žena poté, co se na vás dlouze dívala, začne upravovat šaty či vlasy, hrát si s náušnicí nebo s řetízkem, napřímí se a stojí směrem k vám, aniž by se na vás dívala, jde o další velmi silné znamení jejího zájmu. U obou pohlaví je toto chování běžné před objektem jejich zájmu. Když se nám někdo líbí, snažíme se vypadat co nejlépe. Muži si upravují kravatu, nebo košili, ženy vlasy. Stejné je to i u postoje. Když víme, že jsme někoho zaujali, narovnáme se, vypneme hruď a zvedneme hlavu.