Jak dlouho si psát před první schůzkou?

Ahoj Sally,

na internetových seznamkách řeším stále jeden a ten samý problém: po jaké době od prvního kontaktu je vhodné se sejít a kdy je na to ještě příliš brzy? Přiznám se, že mě odrazují takové ty agresivní nabídky, kdy se se mnou muž chce sejít už po prvním vzkazu. Možná jsem moc opatrná, ale nepůsobí to na mě dobře. Na druhou stranu mi vadí i muži, kteří jsou schopni si se mnou celé týdny jen psát bez toho, aby navrhli schůzku. To mě doslova vytáčí k nepříčetnosti. Anička (27)

Milá Aničko,předně ti děkujeme za celý tým MyDejt za skvělou otázku! Tohle je totiž něco, s čím si na internetu lámou hlavu nejen ženy, ale i muži. Zatímco ženy se občas podivují nad tím, proč je onen muž ještě nikam nepozval, muži si mnohdy nedokážou dodat kuráž. My tady na MyDejt jsme se rozhodli párům tento nelehký první úkol co nejvíce usnadnit.

Vymysleli jsme proto speciální funkci s názvem CHCI S TEBOU NA RANDE, která mužům a ženám pomůže krok za krokem připravit příjemné první rande. Funkce Chci s tebou na rande je součástí systematické metody MyDejt, která je vlastně posledním krokem před tím, než se setkáte osobně. A je pro členy, kteří už si spolu vyměnili několik zpráv, jinými slovy, cítí, že by si měli co říct i „face to face“.

Navíc se díky této funkci můžete vyhnout nepříjemným zklamáním, protože Vám dá přiležitost ověřit si aktuálnost profilových fotografií.

Nutno ovšem podotknout, že každému vyhovuje něco jiného. Tebe třeba odpuzuje asertivnější muž, jiné ženě může naopak imponovat. Znám klientku, které muž ze seznamky několik týdnů psal jen „Ahoj, jaký jsi měla den? Jaký máš večer?“ Občas si chatovali déle a padlo i něco o společných akcích. On sám ale nikdy schůzku nenavrhl. Nakonec jí to začalo tak štvát, že mu jednoho dne zkrátka už neodepsala. Udělala dobře? To už se asi nedozví, ale pravdou je, že chyba byla na obou stranách.

Já vždy ženám doporučuji, aby samy muže na rande nezvaly, ale hodily takzvaně rukavici. Vždycky se dá přece šikovně muži naznačit, že už jsme na rande připravené, aniž bychom ztratily tvář a působily příliš agresivně. Ženy si mnohdy neuvědomují, že muži se více než čehokoliv bojí odmítnutí. Je jedno, jestli jsou odmítnuti v baru, na ulici nebo na online seznamce – pokaždé jim to srazí sebevědomí. A na to by ženy měly pamatovat.

Chceš, aby tě konečně pozval na rande? Tak mu to naznač. „O tomto tématu bychom se asi měli někdy pobavit osobně.“ To je věta, kterou žena určitě nic nezkazí a muž okamžitě ví, že nebude odmítnut. Na MyDejt má navíc spousty příležitostí, jak ženu překvapit a trochu si s fantazií ženy „pohrát“.Nejlepším způsobem je pozvat ženu oficiálně prostřednictvím již zmíněné funkce Chci s tebou na rande. Jakmile ji žena přijme, může zábavná „hra“ pokračovat. Muž totiž poté může žene zaslat foto

pozdrav a foto pozvánku na rande, která jí napoví, co pro ni na první schůzce chystá. Hned je to o něco zábavnější a napínavější, nemyslíš? Randění, respektive namlouvání a dvoření je hra, a tak je k tomu potřeba i přistupovat. Všichni jsme alespoň trochu hraví a chceme se bavit, chceme překvapení a vzrušení! Proto mají vždy větší úspěch usměvaví a zábavní lidé, kteří se neberou příliš vážně.

Neplatí to pochopitelně, když je zrovna mimo republiku, popřípadě žije v jiném městě, či dokonce v jiné zemi. Nicméně při zdlouhavém dopisování hrozí nebezpečí, že si protějšek začnete idealizovat ˗ a nebuďme naivní ˗ mnozí s tím dokonce kalkulují. Jsou to ti, kteří na profilech mají staré fotky nebo něco tají. Zdlouhavým dopisováním a odkládáním osobní schůzky se snaží získat sympatie do té míry, aby k nim protějšek přilnul natolik, že ho pak realita tolik nezaskočí. Abych to tedy shrnula: Milá Aničko, nikam se nežeň, ale nic zbytečně neprotahuj.

Tvoje Sally!