Stud, strach a z nouze ctnost

Jenže odmítnutí či nezájem je jak známo nejsilnější afrodisiakum – pro obě pohlaví. A proto jsme také my ženy schopné najít neuvěřitelná kvanta omluv pro důvody, které zabránily našemu objektu zájmu, aby nám zavolal. Nejčastěji se krmíme výmluvou, že dotyčný byl určitě příliš plachý a čeká, až uděláme první krok my! A některé z nás ho skutečně udělají. Prý aby věděly, na čem jsou. Nehledí přitom na tradiční model, podle něhož má zůstat žena pasivní a muži přenechat aktivitu, rady typu - Ženská by se chlapovi nikdy neměla ozývat první – jí jsou naprosto ukradené. A tak volá, e-mailuje a fejsbukuje hlava nehlava. Faktem je, že sem tam se muž nechá  utáhnout na další rande, či dokonce na celý partnerský vztah. Ale stejně, jakou cenu má chlap, který v sobě už v raném stádiu známosti nenajde ani zárodek lovce?

Asi bude hodný. Jenže, co když bude až tak hodný, že až mu napíše zase nějaká jiná, tak ji – pochopitelně, aby neurazil – půjde taky očíhnout.  A pokud se neozval, protože vypadá jako kříženec Bradleyho Coopera a Hugha Jackmana, zatímco vy jako tuctovka, ale nakonec si dal říct? (tedy poté, co jste ho ještě chvíli honila v průsvitné noční košilce). Můžete mít z toho vůbec radost? Možná, ale jak dlouho?

Příliš drahá na údržbu

Další z našich možných vysvětlení je ten, že na vás prostě neměl. No jasně! Určitě se zalekl vaší nezávislosti, úspěchu v kariéře, krásy a bůhvíčeho ještě! Tím se můžeme chlácholit i poté, co jsme mu zavolaly (abychom mu ulehčily práci) a pak už jsme o něm stejně nikdy neslyšely. Strach z příliš velkého sousta někteří muži skutečně mají. Onehdy mi jeden kamarád popisoval schůzku s ženou z internetové seznamky. Líbila se mu, to ano, na svůj věk prý vypadala nesmírně zachovale, ale… Ta kabelka! „Na tu by padl celý můj měsíční plat,“ svěřil se mi s obavou, že dotyčná podle něj byla zcela určitě nákladná „na údržbu“. Že si ji podle všeho mohla díky svým pracovním úspěchům dovolit koupit sama? To mu bylo celkem fuk. Nákladně udržovaná žena je prý hezká na pokoukání, ale mít ji doma? Ne, díky!

Asi správně tušíte, že už ji na druhé rande nepozval. Dokonce neodpověděl ani na její sondující e-mail. Přece jí nebude psát pravdu! Zbabělec? Jasně! Chudák holka! Kvůli té kabelce možná dodnes nemůže zavadit o chlapa!