Whatsapp, viber a podobné aplikace

Ahoj Sally,
co si myslíš o technologiích jako je whatsapp, viber a jiných obdobných aplikacích, které dnes lidé používají k okamžité komunikaci? Vždy, když se s někým na seznamce seznámí, chce po mne jedno z toho, abychom si prý mohli rychleji psát. Jenže pak to většinou právě na této rychlé komunikaci "umře". Brzy si prostě nemáme co říct a pak často ani nedojde k osobnímu setkání.

Lenka (26)

Milá Lenko,
je to přesně tak, jak píšeš. Technické vymoženosti dnešní doby jsou úžasné! Kde bychom si kdy ještě před deseti patnácti lety mysleli, že budeme moci někoho zastihnout kdykoliv a kdekoliv? Je to prima, že? Jenže ne v rozvíjejícím se vztahu a začínající komunikaci seznamování. Já osobně dokonce považuji whatsapp a viber za zabijáky romantiky. Proč? Vezměme si klasický scénář. Seznámíš se s mužem na internetu, vyměníte si pár emailů nebo zpráv (na každou novou se těšíš) a pak to přijde - požádá tě o číslo, abyste spolu mohli rychleji komunikovat. Jenže stejně rychle pak ta komunikace taky skončí. Po pár super rychlých výměnách zpráv vám super rychle dojdou "písmenka". Jak by ne, všechno už jste si stihli napsat během jednoho, max. dvou dnů. O čem byste se tedy ještě měli bavit na osobní schůzce?

Moje rada? Zeptá-li se tě muž na číslo a bude -li chtít pokračovat v komunikaci na whatsappu nebo viberu, řeni, že tyto dvě aplikace nepoužíváš a nemáš to ani v úmyslu. Pokud o tebe opravdu stojí, nebude s tím mít problém. Drž se osvědčeního emailu, na který nemusíš odpovídat hned a kde nejdde vidět, kdy jsi byla naposledy online. Zároveň ani nedoporučuji psaní příliš protahovat, takže žádný whatsapp nebude potřeba a vše si můžete povědět osobně na schůzce, kde vám alespoň nedojdou témata k hovoru.

Hodně štěstí přeje Sally!