Ženy hledají dobré geny

Silnější přežije, to je biologická informace, která je v ženském mozku zakódovaná od nepaměti. Jinými slovy, ženy si vybírají zdravého muže, který má dobré geny a zplodí s nimi zdravé potomky. Muže, který už na první pohled vykazuje známky toho, že má před sebou dlouhý život a bude schopen své děti vychovat i zabezpečit.

Můžete tyto kvality své budoucí partnerce nabídnout i vy? Co si představíte, když se řekne, že je někdo v dobré kondici? Rozhodně se nejedná jen o klasické rady vašeho lékaře, abyste snížili rizika cukrovky nebo rizika vedoucí k náhlé zástavě srdce v padesáti letech. A nejsou to ani tipy, které se vám snaží prodat pánské magazíny. Jednoduše řečeno, fyzické zdraví znamená, že vaše tělo funguje tak, jak má. Celá pointa tudíž tkví v tom, abyste zdravě nejen vypadali, ale také se tak cítili. Smyslem toho všeho zcela určitě není vnucovat vám unifikovanou podobu muže, který má u žen zaručený úspěch, protože i vkus je věc velmi individuální. Zatímco některé se můžou podlamovat kolena z nabušeného svalovce, jiné spadne brada, když někde narazí na sportovce s atletickou postavou. Že nejste ani jedno? Pak pro vás máme novinku: Vůbec nemusíte mít dokonalou postavu.

To, co ženy přitahuje ve své největší podstatě jsou muži, kteří o sebe dbají. A to do té míry, že zdravě nejen vypadají, ale zdraví opravdu jsou. Takový je zákon evoluční biologie, kterým se ženy od nepaměti řídily a řídit se jím budou i nadále. Pro většinu z nich to znamená, že jste zkrátka fit natolik, aby se vám netočila hlava, když půjdete do schodů, abyste dohonili tramvaj nebo autobus, a abyste nebyli jen gaučoví sportovci. Ano, tohle opravdu stačí.