Jste připravena na jeho záludné otázky?

Muži i ženy v sobě mají přirozenou potřebu chránit si své teritorium. U mužů je to ještě výraznější. Mějte se, milé dámy, hodně na pozoru, až se vás bude ptát na některé zdánlivě bezvýznamné otázky. Testuje vás. A tak se může klidně stát, že váš nový vztah skončí ještě dříve, než vůbec začne…

Každý čerstvý pár se dříve či později dostane do konverzace, která poněkud zatřese důvěrou jednoho z nich. Ona například prohodí: „Strašně ráda bych se šla podívat na ten nový film s Tomem Hanksem. Můj kamarád říkal, že to vážně stojí za to…“ Zatímco pro ženu je zde klíčová pouze informace o filmu, muž zbystří a hlavou se mu okamžitě začnou honit otázky typu: „Kamarád? Kdo to je? Měla s ním něco? “Platí to samozřejmě oboustranně. Ženy jsou ještě žárlivější než muži a pokud jejich novému objevu zavolá jakási Klára, nenechá je to v klidu. Zeptají se, začnou pátrat… A možná zjistí, že role Kláry v minulosti jejich nového partnera opravdu nebyla tak úplně bezvýznamná.

Přesto jsou to ale především muži, kteří mají silnější tendenci cítit se bývalými milenci ohroženi. Stalo se to například Janě (30). Ta svůj protějšek pěkně vystresovala, když si spolu jednou povídali o Vídni, kterou oba před časem navštívili. Zcela bezelstně se zmínila o jednom skvělém klubu, kde byla s jedním známým. Pro ni to byla nepodstatná informace, ne tak pro něj. „Měli jste spolu něco?“ zajímal se. A ona, protože chtěla být upřímná odpověděla: „Ano“. Tím to pro ni skončilo, byla to uzavřená kapitola. Zato pro něj se ta kapitola teprve otevřela. Nemohl na toho chlápka z Vídně přestat myslet. Došlo to tak daleko, že začal mít problém s Vídní samotnou.

Je vám to povědomé? Zdá se to absurdní? Možná, ale zcela určitě už tuto zkušenost máte. Otázka zní: Jak z takové situace elegantně vybruslit? Je to přeci jen poněkud ožehavá věc, protože nechcete asi pokaždé tvrdit, že „nééé, nic se nestalo. Fakt jsme byli jen kamarádi.“ Jak tedy na takovou otázku odpovědět? A jak se zachovat?

 Mluvte svou vlastní řečíChyba, které se Jana dopustila byla, že na dotaz – Měli jste spolu něco – odpověděla: Ano. Vše, co muž v takové chvíli slyší je, že jste se s někým jen tak vyspala. Namísto toho byste měla používat svůj vlastní jazyk, například: „Nebyla to jen náhodná známost. Vídali jsme se několik měsíců.“ Muž bude vždy používat jazyk, který jeho samotného zraňuje a vás uráží. Zvláště pak když jde o to, jak vás vnímá. Bude vás testovat. A tak se snažte jeho jazyk změkčit tím svým. Odpovězte svými slovy, nikoliv jeho.

Vaši bývalí? Nuda!Není asi žádným velkým tajemstvím, že byste neměla básnit ani nijak vychvalovat své bývalé milence a partnery. Zároveň byste se ale měla vyhnout chybě, které se mnoho žen dopouští – nadávání na své ex. „Jo tamten? To byl idiot, nemůžu ho ani vystát.“ I když to nemusí být pravda, váš nový objev může získat dojem, že svého ex máte ještě stále v hlavě, protože vám na něm záleží, i přestože vám tak moc dokázal ublížit.  Když uslyší, jak na svého bývalého nadáváte, pomyslí si: Páni, ta ho ale musela mít ráda!“ Pokud chcete odpovědět tak, abyste ho co nejvíc uklidnila, stačí když při otázce na svého ex budete velmi stručná, např. „Jo, chvíli jsme spolu chodili, ale už je to za mnou. Popravdě není ani o čem mluvit, byla to nuda.“  Budete-li maximálně apatická při vzpomínce na svého bývalého, poskytnete tím novému partnerovi to největší uspokojení. Ani naštvaná, ani sentimentální, prostě jen znuděná – tím ho dokonale zbavíte pochybností.

Ať si připadá výjimečnýMuži se potřebují cítit jako dobyvatelé, kteří jsou pro nás těmi jedinými na světě. Dopřejme jim to. Klidně mu řekněte: „Podívej, jsem teď s tebou a hrozně moc mi na tobě záleží, nikdo jiný mě momentálně nezajímá. Soustředím se jen na nás, ne na to, co bylo před tím, to už je pasé.“ Pamatujte si, že s laskavostí dojdete v tomto případě nejdál. Pokud se situace obrátí a vy budete žárlit nebo se cítit ohrožená, určitě oceníte, když vám partner řekne totéž. A proto nikdy nepřecházejte do ofenzívy a neurážejte se. Naopak, buďte milá a rozptylte jeho obavy. Dopřejete mu tím pocit výjimečnosti!