Láska kvete v každém věku

Nejlepší sex si užívají šedesátníciNejlepší sex ve dvaceti či třiceti? Ani zdaleka. Nejnovější průzkum agentury Research Now ukázal, že nejlepší sexuální zážitky přicházejí pro single muže i ženy po šedesátce. Starší lidé mohou těžit ze svých zkušeností, dobře znají své tělo a vědí, co jim dělá dobře. Dřívější studie navíc prokázaly, že navzdory zažité představě lidé pokračují ve svém sexuálním životě mnohdy i po osmdesátých narozeninách!

V pořadí již osmé studie Singles in America zpracované agenturou Research Now se zúčastnilo přes 5 tisíc lidí. Její výsledky odhalily, že muži si nejlepších sexuálních zážitků nejčastěji užívají v 64 letech, ženy poté v 66. Podle sexuologů vděčí starší lidé za své lepší milostné prožitky především zkušenostem, a to jak se sexem samotným, tak i se sebou samými – znají již dokonale své tělo, vědí, co jim dělá dobře, a co naopak nikoliv. „Dnešní senioři se rozhodně vymykají zažitým představám o pasivních babičkách a dědečcích v houpacích křeslech. Současní šedesátníci si svá důchodová léta chtějí užít se vším všudy, včetně sexu. Nevyhýbají se tak ani návštěvám sexshopu. Například k nám do prodejny zavítá z celkového počtu nakupujících kolem 30 % lidí starších 60 let,“ uvedl Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.

Láska zkrátka kvete v každém věku, a tak ani pro seniory není překážkou hledat si nového partnera. Týká se to samozřejmě hlavně ovdovělých, ale i těch, kteří na stáří z nějakého důvodu prostě zůstali sami. Pro ně je ideální seznamování prostřednictvím online seznamky. Na MyDejt.com se přihlašují ženy i muži všech věkových kategorií a nechybí ani lidé ve věku od 50 let výše. I toto dokazuje, že věk je jen číslo a i starší lidé chtějí zkoušet moderní způsoby seznamování jako je internetová seznamka. Výzkum navíc prokázal, že s novým partnerem u starších lidí stoupá i sexuální apetit a užívají si svou lásku stejně jako zamlada.

Sexuálně aktivní i v osmdesátiTo, že mnoho seniorů neztrácí chuť na sex ani v pokročilejším věku pak dokazují i starší studie v této oblasti. Například podle studie neziskové organizace National Council on Aging je zejména pro ženy sex po sedmdesátce minimálně tak uspokojující, jako když jim bylo čtyřicet. Jiný průzkum publikovaný v odborném periodiku The New England Journal of Medicine zase odhalil, že se většina starších lidí žijících s partnerem oddává milování klidně i dlouho po oslavení osmdesátých narozenin. „Důležitou roli v sexuálním životě seniorů hraje nejen věk, ale i nedostatek vhodných partnerů nebo různé nemoci, například artróza nebo cukrovka,“ dodal Adam Durčák. Právě s výběrem vhodného partnera mají starší lidé větší šanci na internetové seznamce, kde si mohou zadat přesné parametry a požadavky.