Mám je začít balit já?

Ahoj Sally,Zajímalo by mě, co si myslíš o tom, když je iniciativnější žena? Přiznám se, že nejsem typ, který by dokázal jen tak nějakého muže oslovit nebo ho dokonce začít svádět, ale párkrát už jsem to udělala. Moc dobrý pocit jsem z toho ale nikdy neměla a nakonec to nevydrželo. Připadalo mi, že si ti muži mysleli, že jsem až příliš snadná kořist. Na druhou stranu se chlapi oslovit ženu často bojí, tak co s tím?Hanka (28)

Jen je nechte, ať se snaží! Milá Hanko,Muži jsou prý – ve srovnání s ženskou populací – nesmírně jednoduší a nekomplikovaní tvorové. Tvrdí to o sobě oni sami i experti na lidskou duši. Já se ale ptám, proč potom všude kolem existují a nadále vznikají taková kvanta návodů na to, jak s nimi zacházet?Nejen při čtení těchto manuálů, ale i z vlastní zkušenosti mám navíc někdy pocit, že jsou dnešní muži opravdu z jiné planety.

Řeč je především o muži městském ve věku od 25 do 45 let. Všechno nasvědčuje tomu, že kolem těchto tvorů bychom měly chodit po špičkách, promlouvat k nim něžným hláskem a dotýkat se jich s maximální jemností, která je nám ženám tolik vlastní. A to vše jen a jen proto, abychom nevyděsily jejich citlivou duši schovanou v mužově robustní chlupaté schránce. Osobně se mi to příliš nezamlouvá. A to na první pohled i naturelem patřím spíše k romantickým ženám s dívčí duší a vysoce vyvinutými pečovatelskými sklony. Dnešní muži chtějí mít prý všechno naservírováno na stříbrném talíři, nemají chuť se snažit a raději čekají, že si pro ně iniciativní žena přijde sama. Teprve pak k ní zvednou zrak, kritickým pohledem si ji změří od hlavy až k patě a pokud splní jejich měřítka ženské atraktivity, projeví zájem.

Je to pravda? Řekla bych, že ani ne. Netvrdím, že někteří muži raději čekají, až je nějaká žena osloví sama. Otázkou však je, zda by ti takový muž imponoval. Pokud jsi v hloubce svého naturelu vůdčí typ a víš, že budeš chtít nosit kalhoty i ve vztahu, pak směle do toho: jdi, najdi a dotáhni si ho do své „jeskyně“. Jen počítej s tím, že pokud bude dotyčný alespoň trošku k světu, může se po čase objevit zase jiná amazonka, která si ho někam odtáhne a on proti tomu asi ani nebude příliš protestovat. Z mých zkušeností si muži váží více žen, o které museli alespoň nějaký čas usilovat. Přeci jen jsou to dobyvatelé! Samozřejmě, že se mužům líbí, když je začne žena „uhánět“! Ne, že ne! Kolikrát už jsem slyšela, jak se nějaký chlubil, že ta či ona po něm jela jako blázen. A pokud je ta žena navíc ještě ke všemu docela k světu, pak je to teprve něco! Jenže muži nechtějí to, co se jim samo nabízí. Tedy možná se s ní vyspí, ale pak už je to nuda, že? Nikdy si totiž nemají jistotu, jestli po nich dotyčná vyjela proto, že jsou opravdu tak neodolatelní, nebo to takhle prostě dělá pokaždé. A copak nějaký pořádný chlap chce vedle sebe koketu, která si takto dokazuje sebevědomí?

Takže Hanko, drž se osvědčené zlaté střední cesty. Dej muži, který se ti líbí šikovně najevo, že máš zájem, ale pak už ho nech, ať se snaží. Vždy se dá vymyslet způsob, jak mu dát o sobě vědět, ale zároveň mu nechat prostor, aby se ukázal jako dobyvatel. Moje rada zní: Ženy a dívky, prosím vás NEBALTE MUŽE! Přesněji řečeno, nebalte je tak, jak by měli oni balit vás. I když se zdá, že se z dnešních mužů vytrácí testosteron, věřte, že ani nám ženám fakticky nesluší!