Muži online: O čem nejčastěji lžou?

Nejen ženy si vylepšují profil na seznamkách k obrazu svému. Zatímco ony si ubírají na váze, muži si pro změnu přidávají centimetry. Řeč je samozřejmě o centimetrech na výšce. Poznatek z toho je tedy jasný, muži mají největší komplex ze své (ne)výšky, zatímco ženy z (nad)váhy.

Menší, než doufala V přidávání centimetrů, jsou muži opravdu přeborníci, alespoň ze zkušeností žen. Z udávaných 172 cm je často sotva metr šedesát pět, a tak se ženy mnohdy nestačí divit, když namísto muže, jehož už tak považují za ne příliš vysokého, na schůzku přijde někdo, na koho na svých podpatcích převyšují o půl hlavy. Zatímco muži, kteří hledají partnerku přes online seznamku, by podle svých slov ani nepozvali na rande ženu vážící víc, než jsou ochotni akceptovat, ženy naproti tomu často uvádějí, že je nenaštvala skutečná výška jejich společníka, ale fakt, že si počet centimetrů muži přizpůsobili ve svém online profilu na seznamce.

Už si češe „náměstíčko“? Nejsou to však pouhé centimetry, které si muži v profilech na internetových seznamkách přidávají. Mezi další časté mindráky, které se snaží skrývat, patří i hustota jejich kštice. Budiž jim odpuštěno, že právě to bývá jediným důvodem, proč na profilu uveřejňují starší fotografie. Vyplatí se to? Jak kdy! Ženy se shodují na tom, že pokud je muž při osobním setkání opravdu zaujme, jsou ochotny mu tuto „malou lež“ odpustit, i přesto ale většina z nich uvádí, že pokud byla změna oproti fotografiím až příliš markantní, neubránily se při setkání zklamání či dokonce šoku.

Šestatřicetiletá Anna má na takové věci fígl. „Když už si textujeme, svěřím se jim se špatnými zkušenostmi z předchozích setkání, kdy muži tyto věci zatajili nebo o nich lhali. Vždycky to funguje, každý, koho se to týká, se nakonec přizná,“ říká Anna a dodává se smíchem. „Jeden muž, se kterým jsem si nějakou dobu psala na seznamce mi třeba napsal, že má-li být ke mně upřímný, tak mi musí říct, že už si češe náměstíčko. Neměla jsem nejmenší tušení, co tím myslí. Na schůzce jsem pak zjistila, že si vlasy češe zezadu dopředu, aby mu nebyla vidět pleš uprostřed hlavy. Myslím, že kdyby to oholil rovnou, vypadalo by to mnohem líp.“

Ptáte se, jak zjistit, zda se fotografie objektu vašeho zájmu slučují s realitou? Nejlepším způsobem je vidět aktuální fotografii ještě před osobní schůzkou. Seznamovací agentura MyDejt.com nabízí svým klientům službu ověření aktuálnosti fotografií. Nemusíte se tak bát, že si píšete s někým, koho na rande téměř nepoznáte.