Proč ONA a ne VY?

„Nechápu to. Proč ona a ne já? Nemůžu se s tím smířit.“ Přesně to slýcháme často od mnohých našich klientek v MyDejt, když se řeč stočí na jejich předchozí vztahy. Scénář je vždy podobný. Většina z nich „dala“ svému bývalému partnerovi svá nejlepší léta a on? Odešel za jinou, nebo jí řekl, že ještě není připravený se vázat. A to všechno jen proto, aby nedlouho po rozchodu s ním zjistily, že se oženil nebo počal potomka s jinou. A co víc, uvědomují si, že se ve stejné situaci nacházejí pořád a pořád dokola! Pokud i vy patříte mezi ty, kterým jejich ex posílají svatební oznámení šest měsíců po rozchodu, pak je zřejmě na čase prozkoumat, co jste vlastně (jako partnerka) zač. Jedno je totiž jisté, dámy: Láska a seznamování je hra. A všichni riskujeme pokaždé, když na nějaký vztah sázíme…

Pátráte a analyzujeteVáš bývalý partner vám zřejmě neřekne, proč se usadil s ní, nikoliv s vámi a vy se s největší pravděpodobností mučíte otázkami, na které se snažíte najít odpovědi těmi nejhoršími a nejméně efektivními metodami. Jednou z nich je přehnané studování nové partnerky vašeho bývalého. Ano, může za to strýček Google, který ví a dokáže odpovědět téměř na všechno. A tak sjíždíte její Facebook, Instagram i všechny další dostupné virtuální stopy, které po sobě zanechala a zanechává. Čtete komentáře, kde se dokonce dopátráte, jak dlouho už jejich vztah trvá, kde se poznali, kdy měli první „čtvrtletí“ od seznámení, kam chodí s vaším ex na rande či na večeře… „Stahujete si její fotografie do počítače, abyste mohla dostatečně a „objektivně“ posoudit všechny její vady na kráse a brzy o ní víte víc než byste o člověku, s nímž jste se osobně možná ani nikdy nesetkala, vědět měla. My ženy si zkrátka neumíme pomoct! Zvláště pokud váš ex vypadá nesmírně šťastně a vy jste stále single.

Když zjistíte, že je úžasnáNení asi potřeba zdůrazňovat, že pokud jsou výsledky vašeho pátrání uspokojivé, tedy dotyčná je mnohem silnější, starší, neatraktivní a mnohem méně úspěšnější než vy, pak cítíte jisté zadostiučinění ve smyslu: Dobře mu tak! To se ale zase tolik nestává. Mnohem častěji totiž ženy zjistí, že současná láska jejich bývalého je nejen velmi hezká a sympatická, ale ke všemu je ještě mnohem úspěšnější, štíhlejší, chytřejší a vůbec vede zajímavý a fascinující život. Výsledek? Jste frustrovaná a cítíte se jako ta největší nula na světě. Nenávidíte ji, protože máte pocit, že vám ukradla to, co mělo patřit vám. Celé ty roky dřiny, kdy jste z toho „neotesance“ vychovávala člověka, si teď užívá někdo jiný. Co s tím? Jak se zbavit bolesti a přestat se pranýřovat za to, že jste si vztah nedokázala udržet. A hlavně: Jak je možné, že ona ho dokázala udělat šťastným a vy ne? Co děláte špatně a čím si ho ona dokázala udržet?

Pokud vás zajímají odpovědi na tyto palčivé otázky, můžete si přečíst rady naší vztahové expertky Sally ve zbytku článku. Zároveň od nás můžete dostávat Newsletter s dalšími zajímavými články o vztazích a tipech na seznamování. Zaregistrujte se k odběru našeho Newsletteru a nechte se provést tajemným světem seznamování!