Randíte s ženou po 30? Na tohle byste měli myslet!

Třicátnice jsou podle mnohých mužů skvělé partnerky. Bývají sebevědomé, sofistikované, zkušené, finančně nezávislé a velmi trpělivé. Pokud jste ale zodpovědný a férový muž, měl byste před vztahem s takovou ženou zvážit jednu velmi zásadní věc...

Zřejmě už tušíte, že řeč je o biologických hodinách. Napsalo se o nich už mraky článků, ale ve vztazích jako bychom stále kolem nich chodili po špičkách a báli se, že opravdu explodují. A to bychom měli, protože pro ženy (alespoň většinu z nich) je to skutečně otázka života a smrti. To si muži často neuvědomují, nechtějí uvědomit, v horším případě to prostě ignorují, protože mají pocit, že partnerčiny biologické hodiny se jich netýkají. Ano i ne.

Charakter, nebo sobec?Pravdou je, že muži opravdu biologické hodiny řešit nemusí. Příroda jim nadělila „luxus svobodného rozhodování, kdy nebo jestli vůbec někdy, chtějí být rodičem. Nemají pro rodičovství omezené období svého života. Své vlastní biologické hodiny proto řešit nemusí. Ženy však ano. A muži, kteří chodí s ženou, o níž vědí, že chce mít děti, zatímco oni je mít nechtějí, nebo si nejsou jistí, by k biologickým hodinám neměli zůstávat lhostejní. Mohou jít do vztahu s ženou po třicítce a mít pocit, že přece o nic nejde: Budeme spolu a uvidíme. Třeba to vyjde, třeba ne… Směle do toho. Ale jestli jste charakterní muž s dostatečnou mírou zodpovědnosti, pak to nedělejte s ženou po třicítce. Víte-li už na začátku, že si sami sebe ještě hodně dlouho nebudete moci představit v roli otce, najděte v sobě dostatek chlapské odvahy a ukončete to (samozřejmě na úrovni, ne zbabělým útěkem). I za tu cenu, že se budete cítit jako mizera. Mizerou byste byl, kdybyste sobecky plýtval jejím omezeným časem, protože jestli ji opravdu milujete, pak právě rozchod může být ten největší projev lásky, který ji ukážete – šance, že si ještě včas najde někoho, kdo už na rozdíl od vás bude připravený na vztah se vším všudy.

Muži nemají co ztratit, ženy hrají o životMůže vás to bolet, může vás to na celé týdny vykolejit, ale pořád nejde o život, viďte? Ženám ale o život jde. A to s každým dalším vztahem. Pokaždé hrají vysokou a riskantní hru, která je může připravit o něco, co je pro ně tím největším životním posláním – být matkou. Žádná žena nechce být terčem vtipů, že je stíhačka a že tlačí a dotírá otázkami, které muži tak nenávidí: „Jak to mezi námi vlastně je? Chceš se někdy usadit?“ Nenechte to dojít tak daleko a rozsekněte to včas.Muži a ženy, buďte k sobě upřímní a lidští. Muži, nezahrávejte si s nikým, s kým nesdílíte stejné sny a plány do budoucna. A vy ženy, nezůstávejte s mužem, o kterém víte, že nechce to, co chcete vy. Nedoufejte, že jednou změní názor, abyste mohly žít v sebeklamu.