Sex na jednu noc – jak zvládnout den poté

Tak se vám to přihodilo – bylo to neplánované a byla to pořádná jízda (nebo taky pěkný průšvih). Ať už to proběhlo jakkoli, stalo se a je na čase vyrovnat se s následky...

Když jste se s tím sympatickým chlápkem bavila v baru, pomyslela jste si už mezi doušky alkoholu, že by vám vůbec nevadilo si „jen tak užít“. Na samotné myšlence náhodného sexuálního dobrodružství je lákavý především fakt, že si s naprosto cizím člověkem, s nímž vás momentálně spojuje velká chemie, můžete v podstatě na počkání splnit své tajné erotické fantazie - bez bázně a hany. Jenže to, co se ještě v baru zdálo jako dobrý nápad, se ráno může změnit v pěknou morální kocovinu. K té mají větší sklony ženy. Faktem bohužel zůstává, že na volnější sexuální smýšlení se u žen stále nepohlíží velmi příznivě, což je zřejmě jediný důvod, proč se mnohé později topí ve výčitkách, že se „vzdaly“ tak rychle, bez očekávaných drahot. Nic si nenalhávejme, po světě chodí jen málo těch, které fungují jako Samantha Jones ze Sexu ve městě. Pocity vnitřní nečistoty se dostavují zejména pokud už se dotyčný muž neozve. Hlavu vzhůru, každá kocovina jednou pomine! Stačí, když víte, co na ni platí, nebo na ni budete pro příště lépe připraveny. Jaká jsou hlavní pravidla den poté?

Neřekneš si o čísloAsi by nebylo úplně od věci vědět, jak se váš spolunocležník jmenuje celým jménem (například pro případ nežádoucího těhotenství). Pokud už jste si svá mobilní čísla nevyměnili v baru a dotyčný si o něj po společně strávené noci neřekl, nenabízejte mu ho ani po něm zpětně nikde nepátrejte pod nějakou trapnou záminkou. Možná vás to bude trochu mrzet, ale věřte, že v takovém případě, je to jediný způsob, jakým si ještě můžete zachovat tvář. Muži totiž nečekají, že žena jen tak odkráčí a zmizí jim ze života. Znejistí a vrtá jim hlavou, jestli to náhodou není proto, že jejich výkon nebyl zase tak úžasný, jak si mysleli. Tak je nechte, ať mají, o čem přemýšlet.

Budeš se držet zpátkyMilujete mazlení a tulení? Pak si ho s mužem, kterého neznáte, raději ráno po sexu odpusťte. Tedy pokud se do jeho paměti nechcete zapsat jako vlezlá „přísavka“. Ať už se vám dotyčný zamlouvá sebevíc, držte své vášně na uzdě. Nemusíte se přímo odtahovat a hrát si na ledovou královnu, ale řiďte se heslem: jak ty mně, tak já tobě. Bude-li váš protějšek mazlivější a vám je to příjemné, pak s ním směle držte tempo, nikdy ale neprojevujte víc náklonnosti, než se vám dostává od něj. Muže přitahují zdrženlivější ženy, přítulné mazlivky je spíše děsí. Bojí se totiž, že po nich okamžitě budou chtít vztah, a tak raději vezmou nohy na ramena.

Nasnídejte se raději domaProbuzení vedle cizího člověka, je vždy trochu trapné. S pozůstatky make-upu z minulé noci vypadáte spíš jako zpěvák skupiny Kiss než žena vamp z minulé noci. A váš dech po alkoholovém tažení asi rovněž neláká k  polibku. Než se dostanete do koupelny, jste celá nesvá. Ať už jste u něj nebo u sebe, vymyslete si cokoliv, abyste mu zmizela z dohledu. Pozvání na domácí palačinky zní sice skvěle, ale… Vážně chcete, aby si vás prohlížel v krutém ranním světle a nutili jste se do zdvořilé konverzace? Pokud vám to opravdu přijde romantické, tak by vás mohly uvést do reality výsledky jednoho amerického průzkumu, v rámci kterého muži uváděli, že po noci na jednu noc jim nejvíce vadilo, když se dotyčná neměla dlouho k odchodu.

Facebook je tabuVšichni to známe, internet je „mrcha“. Hodně nám sice usnadňuje život, ale skrývá také mnoho lákadel. Mezi pokušení patří pochopitelně slídění po informacích. Odolat je sice těžké, ale v zájmu zachování duševního zdraví – se o to snažte, sic to půjde. Co je ovšem naprosté tabu je Facebook! Pamatujete si, že nejste žádní kamarádi, a proto není rozhodně vhodné, abyste ho žádala o přátelství. To poslední co potřebujete je vidět seznam dalších „kamarádek“, které mu lajkují a komentují fotky.

Updatujte si smysl pro humorJestli vás mrzí, že jste udělala něco, co je jinak vaší morálce cizí a dotyčný se vám po vášnivé noci ani neozval, aplikujte na sebe známý trik – humor. Vždycky je lepší něco odlehčit, než zdramatizovat. Udělejte si ze sebe legraci a klidně historku povyprávějte kamarádkám – snažte se však aby zněla co nejvtipněji a nejzábavněji, nakonec se všemu budete schopná zasmát i vy!