Tučné ženské lži

Stalo se to téměř každému, kdo si někdy hledal partnera na internetových seznamkách -  fotografie, které nalákají na první rande, se jaksi neslučují s realitou. A není divu, podle statistik většina žen i mužů ve svém profilu o sobě uvádí až 50% zkreslených, či dokonce lživých informací. Je to už zkrátka v lidské povaze, že se chceme trochu „vylepšit“ a vypadat atraktivnější, než ve skutečnosti jsme. Pojďme se ale podívat na to, ve které disciplíně profilových nepravd jednoznačně vedou ženy.

Jak spolehlivě vytočit muže na prvním randePřesně tak by se tento článek mohl jmenovat. Protože jestli muže při prvním setkání dokáže něco opravdu naštvat, pak je to váha, na které si ženy opravdu štědře ubírají. Nejčastěji tak činí pomocí fotografií. Ty bývají buďto léta staré, nebo notně upravené retuší. Ne že by muži v profilech „nepodváděli“ a nedávali si do profilů prastaré fotografie, ale zatajování nadbytečných kilogramů, to je přeci jen doménou žen. Z desítek mužů, kteří se nám svěřili se svými zkušenostmi z internetových seznamek, měl tento zážitek téměř každý druhý, a to dokonce několikrát! Jaké byly v té chvíli jejich pocity?

„Byl jsem tak naštvaný, že jsem sice zdvořilou půl hodinku s onou dámou poseděl, ale nakonec jsem za ni ani nezaplatil útratu,“ svěřil se například Jan (41). „Připadalo mi to jako sprostý podvod, protože na těch fotkách vypadala úplně jinak, musely být léta staré!“ Radek (45) „Namísto atraktivní štíhlé ženy dorazila paní, která měla tak o 15 kilo navíc. Přemýšlel jsem, jestli má doma zeštíhlující zrcadlo, nebo jí chybí sebereflexe. Nemohla si přece myslet, že si toho nevšimnu.“ Karel (35) „Na první schůzku přišla žena, která nejenže měla knírek, ale vůbec se nepodobala té na fotkách ze svého profilu, ty musely být snad ještě ze střední!“

Lež má krátké randeČeho tyto ženy tedy docílily? Muži je sice pozvaly na rande, ale na druhé už nikdy nedošlo. Výsledek? Velké zklamání – oboustranné. Muži odchází naštvaně domů s pocitem, že byli podvedeni a že se ženám nedá věřit, zatímco ženy jdou domů s pošramoceným sebevědomím a přesvědčením, že muži jsou povrchní pacholci.

Kde je pravda? Řekněme, že někde uprostřed. Ano, muži jsou skutečně vizuálně založení tvorové a dávají přednost štíhlým tvarům. A ženy to moc dobře vědí. Proto u svých profilů používají neaktuální a lákavé fotografie. Že to není správné, jistě netřeba dodávat. Nechlubte se retušovaným tělemRada na závěr? Milé ženy, pokud se na seznamkách chcete chlubit štíhlou postavou, pak byste ji skutečně měly mít, a to nejen na fotkách u profilů. Že nejste zrovna modelka? Pak vám to budiž alespoň motivací, abyste na své postavě začaly opravdu pracovat – v posilovně, nikoliv ve Photoshopu. Ať už to totiž zní jakkoli nespravedlivě, faktem je, že muži zkrátka dávají přednost štíhlým ženám. Ptáte se, jak zjistit, zda se fotografie objektu vašeho zájmu slučují s realitou? MyDejt vám zaručí ověření aktuálnosti fotografií.