Sexting - ano, či ne?

 Milá Sally,jaký máš názor na sextování? Někdy nevím, jak mám reagovat, když mi nová známost začne posílat eroticky laděné zprávy. Popravdě mi to není moc příjemné, ale nechci působit upjatě. Je nějaká elegantní cesta, jak si s tím poradit?

Dana (30)

Drahá Dano,na tvou otázku mám velmi jednoduchou odpověď: Nenuť se do ničeho, co ti není příjemné a co ti není vlastní. A co si já osobně myslím o sextování? Inu ono je něco jiného vyměňovat si erotické zprávy s partnerem, s nímž si chceš trochu okořenit intimní život a něco jiného je dělat to s člověkem, kterého sotva znáš. Pokud ti posílá sexuálně laděné zprávy někdo, s kým ses ještě ani neviděla, pak bych se měla hodně na pozoru. Když někdo až příliš rychle začíná s tímto typem konverzace, v podstatě ti sděluje, jaké má s tebou úmysly.

Asi tušíš, že vážný vztah předmětem tohoto sdělení není. Muž, který ženu respektuje, si v počátcích známosti nedovolí posílat erotické zprávy. Jestli to udělá, testuje ji a doufá, že bude naladěna na stejnou strunu. Odtud už není daleko k přímé nabídce na sex a na takzvané přátelství s benefity - vztah založený pouze na sexu. Zda je taková dohoda mezi mužem a ženou opravdu výhodná, to už je téma na samostatný článek.