Proč tolik přibíráme po 30?

Pojďme na skleničku

Generace dnešních třicátníků považuje konzumaci alkoholu za zcela běžnou „volnočasovou aktivitu“. Řekněte sami, kolikrát týdně si dáte skleničku vína na „uvolněnou“ po práci? Kolikrát se sejdete s kamarádkou na „drink“, abyste dohnaly poslední drby nebo, v případě mužů, na pivo při fotbalu a hokeji? Že o nic nejde? Podle nejnovějších statistik mladé páry běžně popíjejí alkohol téměř denně ať už doma v soukromí, nebo při schůzce s přáteli

barech a vinárnách. Především u dnešních třicátnic jde v posledních letech o trend poměrně výrazný. Tři z pěti dotázaných přiznávají, že konzumují alkohol minimálně čtyřikrát týdně. Jen pro představu: 2dl červeného vína obsahují 153 kcal, 0,5 litru piva pak 200 kcal, panák vodky s pomerančovým džusem v sobě  skrývá 163 kcal a oblíbený holčičí drink Mojito má celých 170 kalorií. Pokud si nějaký ten drink dopřáváte denně, zatímco v posilovně se ukážete maximálně dvakrát týdně, pak si zřejmě spočítáte, že poměr fyzická aktivita versus příjem nežádoucích prázdných kalorií je značně nevyvážený, což se musí projevit i na vaší postavě.

Nedostatek spánku

Všichni sice víme, že spánek je nevyhnutelný pro dostatečnou regeneraci našeho organismu a denně bychom měli naspat alespoň 8 hodin denně, přesto se zmíněná osmihodinovka spánku stala pro dnešního zaměstnaného třicátníka hotovým luxusem. V průměru dnes lidé naspí 6 někdy pouze 5 hodin denně. Důvod? Především ve velkých městech lidé začínají pracovat nejdříve v 9 nebo v 10 hodin dopoledne a zpravidla zůstávají v práci až do večera. Je pochopitelné, že po návratu domů chtějí strávit alespoň pár hodin s rodinou, vyřídit věci týkající se domácnosti nebo se podívat na film v televizi. Ta je paradoxně ještě více vysává a utlumuje jejich energii. Slyšeli jste někdy o aktivním odpočinku? Pak určitě víte, že právě ten je pro vaši duševní i fyzickou kondici mnohem přínosnější. Je samozřejmě lákavější natáhnout se doma u televize, než vyrazit na bazén a zaplavat si nebo obout tenisky a jít si zaběhat nebo alespoň na procházku. Ve skutečnosti vám právě některá z těchto aktivit po stresujícím dni pomůže k odreagování a lepší kvalitě spánku.

Náš tip: Nechcete v tom být sami? Rádi byste se vyhnuli někomu, kdo nejraději tráví volný čas u televize? Na Mydejt si můžete hledat partnera s životním stylem, který vám bude blízký. Zkuste náš vyhledávač Healthy lifestyle, do kterého můžete zadat velmi specifické požadavky na svého budoucího partnera, jeho postoj ke sportu i stravování. Zaregistrujte se zde už dnes.